Kubek termiczny, termos, a może termo butelka?

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Coraz chłodniejsza jesienna aura skłania do poszukiwania sposobów, aby poranki w drodze do szkoły czy pracy uczynić bardziej znośnymi 😊 Jednym z takich rozwiązań jest „uzbrojenie się” w kubek, termos lub butelkę termiczną, które pozwolą nam zabrać ulubiony ciepły napój ze sobą. Co zatem wybrać i który model najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Wybór odpowiedniego kubka termicznego nie jest łatwy biorąc pod uwagę, że wzorów, firm i modeli jest mnóstwo. Jak z tego ogromnego worka wyłowić najlepsze? Podpowiadamy!

  1. Duży, średni czy mały?

Pierwszym i najbardziej naturalnym parametrem jest pojemność. Kompaktowe kubki termiczne zazwyczaj mieszczą 350 ml napoju. Na półce z dużymi znajdziemy takie o pojemności 500 ml, a nawet większe. Ktoś mógłby powiedzieć, że modele o pojemności powyżej 600-700 ml to już nie kubki lecz termosy, ale np. w ofercie SMILE znalazły się poręczne i bardzo praktyczne termosy o pojemności 350 ml czyli małego kubka termicznego.

Rozmiar i pojemność najlepiej dobrać do okoliczności, w których będziemy kubek, termos czy butelkę używać. Jeśli to szybka droga do pracy samochodem, warto wybrać mniejszy model pasujący do uchwytów w aucie. Jeśli to dłuższa podróż komunikacją, lepiej sprawdzi się nieco większy kubek, termos lub butelka, najlepiej z dodatkowymi udogodnieniami w postaci np. antypoślizgowej powłoki, która pozwoli pewnie trzymać kubek w dłoni odzianej w rękawiczkę.

Butelka termiczna STT/10

 

  1. Izolacja termiczna

Czyli sens ich istnienia 😊 Mają dobrze utrzymywać temperaturę zarówno ciepłych, jak i zimnych napojów. Choć o tej porze roku kubki, termosy i termo butelki kojarzą się przede wszystkim z rozgrzewającymi napojami, to warto pamiętać, że i latem mogą świetnie sprawdzić się jako sposób na zabranie ze sobą czegoś zimnego i orzeźwiającego. Ale do konkretów. Kubki, termosy i butelki w zależności od modelu i konstrukcji utrzymują ciepło i zimno od kilku do kilkunastu godzin. W naszych produktach zdecydowaliśmy się na konstrukcję ścianek z zastosowaniem próżni, dzięki temu np. nasze butelki termiczne utrzymują temperaturę ciepłych i zimnych napojów aż do 12 godzin. Podobnie jest z termosami. Kubek termiczny SMILE zapewni ciepło napoju do 8 godzin, zimno do 12. To lepsze parametry niż większość podobnych modeli dostępnych na rynku.

Termos STT-6/2

  1. Szczelność to podstawa!

Rozlana w plecaku kawa? Herbata przeciekająca przez korek? Kropelki napoju lądujące przypadkowo na śnieżnobiałej koszuli? Nie, nie i jeszcze raz nie. Kubki termiczne, termosy i butelki aby spełniały dobrze swoją rolę muszą być szczelne. Aby bez obaw o rozlanie móc wrzucić je do torby i zająć się innymi sprawami. Wymyślając i projektując nasze kubki termiczne, termosy i butelki zwracamy na to szczególną uwagę i nie oszczędzamy naszych produktów w fazie testowania. Dzięki temu mamy pewność, że w codziennym użytkowaniu sprawdzą się one znakomicie.

Kubek termiczny STT-14

  1. Zrób dzióbek

Kupując nowy kubek termiczny warto zwrócić uwagę na to czy picie z niego jest po prostu wygodne. Ilu producentów, tyle systemów, więc jest w czym wybierać. Ważne, aby ustnik można było otworzyć naturalnym ruchem palca, a jednocześnie aby było to higieniczne i obyło się bez dotykania powierzchni, którą obejmujemy  Te dwa aspekty bierzemy zawsze pod uwagę przy wyborze odpowiedniego dzióbka, korka czy zamknięcia. Np. w modelu STT-1/1 jednym ruchem palca zwalniamy blokadę i otwieramy „odskakującą” do tyłu pokrywę. Pod nią kryje się wygodny, ergonomiczny ustnik, zaprojektowany tak aby zminimalizować ryzyko poparzeń. Kubek zamykamy także ruchem jednego palca.

Kubek termiczny STT-1/1

 

Nasze kubki, termosy i butelki dostępne są online pod tym linkiem: Sklep MPM